Rubriky:

Ostatní

Živě

ČR - Rusko 1:3

Juniorské stolní tenistky získaly v Ostravě evropský bronz

10. července 2019 20:42 - Ostrava

České juniorky získaly na mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Ostravě bronzovou medaili v soutěži družstev. Dnes nejprve porazily ve čtvrtfinále Slovinsko 3:1 a v zápase o postup do finále podlehly ruským favoritkám 1:3.

O vítězství nad Slovinkami se zasloužily Zdena Blašková, Linda Záděrová a Gabriela Štěpánová, pro večerní semifinále s Ruskem kouč Tomáš Vrňák udělal v sestavě změnu. Štěpánovou nahradila Klára Hrabicová.

Jediný český bod získala Blašková, když zdolala Anastasii Kolišovou a vyrovnala průběžný stav na 1:1. Druhý bod po vyrovnaném průběhu s Marií Tailakovovou už nepřidala. Domácí juniorky ještě budou hrát o třetí místo, které by jim zaručilo účast na listopadovém MS v Bangkoku.

"Dovedl jsem si představit, že Zdena vyhraje obě dvouhry a za stavu 2:2 by to bylo možná šancovní. Ale bylo to spíš tajné přání. Zdena hrála skvěle, předvedla v obou zápasech nejlepší výkon na turnaji, byť s Tailakovovou prohrála," uvedl Vrňák.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.