Hokejbalisté jdou po výhře nad Švýcary přímo do čtvrtfinále MS

RATINGEN/DÜSSELDORF

Čeští hokejbalisté porazili ve svém závěrečném utkání v základní skupině A na mistrovství světa v německém Düsseldorfu Švýcarsko 5:2 a postoupili přímo do čtvrtfinále. Jejich soupeř pro středeční boj o semifinále vzejde z podvečerní kvalifikace.

Čeští hráči rozhodli o vítězství hned v úvodní třetině. Nejdříve otevřel v třetí minutě skóre Ondráček, potom zvýšil Hodovník a před první pauzou upravil na 3:0 Sýkora. Když přidal čtvrtou branku Novák, zdálo se, že favorit dohraje utkání bez potíží, ale na konci druhé patnáctiminutovky využil přesilovku Strähler a v 32. minutě se prosadil znovu v početní převaze Stucki. Hned vzápětí ale Procházka pojistil výsledek.

"Úvod utkání nám vyšel tak, jak jsme si představovali. Švýcaři dobře bránili, takže jsme v dalších třetinách přidali už jen dvě branky," řekl ČTK trenér Josef Kadaně.

Výrazně nespokojený byl však se zbytečnými fauly svých svěřenců. "Měl jsem s hráči důrazný rozhovor. Dostali jsme oba góly po zbytečných zákrocích a stálo nás to více sil, než muselo," uvedl Kadaně, který nabádá hráče ke zlepšení před vyřazovací částí, kde mohou zbytečná vyloučení způsobit týmu daleko více problémů.

Základní cíl pro úvodní skupinu tým na turnaji splnil a nemusí dnes hrát kvalifikaci o čtvrtfinále. "Vyhnuli jsme se nepříjemné baráži a můžeme se připravovat na čtvrtfinále, které rozhoduje o úspěchu a neúspěchu," dodal Kadaně.

Skupina A:
Česká republika - Švýcarsko 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. Ondráček, 10. Hodovník, 14. Sýkora, 27. Novák, 33. Procházka - 29. Strähler, 32. Stucki. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 100.
Kanada - Portugalsko 8:1.