Rubriky:

Ostatní

Zraněný Kličko musel odložit návrat do profesionálního ringu

10. září 2007 12:18 - HAMBURK

Vyhřeznutá ploténka znemožní Vitaliji Kličkovi ohlášený návrat do profesionálního boxerského ringu. Šestatřicetiletý ukrajinský exmistr světa těžké váhy se zranil při sobotním tréninku v Rakousku, načež jeho management zrušil chystaný zápas, ve kterém měl Kličko nastoupit 22. září v Mnichově proti Američanovi Jameelu McClineovi.

Kličko se ještě v sobotu večer podrobil v Innsbrucku úspěšné operaci a v nadcházejících zhruba šesti týdnech jej čeká rehabilitace v Hamburku. Pak podle manažera Bernda Bönteho bude stanoven nový termín boxerova comebacku. "Taková smůla je neuvěřitelná. Devět týdnů se intenzivně připravuju a teď tohle," citoval Klička německý list Bild.

Starší z populární bratrské dvojice boxoval naposledy v prosinci 2004 a o rok později ohlásil konec kariéry po zranění kolena. Duel s McClinem měl rozhodnout o tom, kdo získá právo bojovat o mistrovský pás organizace WBC. Kličko, jehož bratr Vladimir je aktuálně šampiónem těžké váhy podle IBF, už měl s vyhřeznutou ploténkou problémy v minulosti. V červenci 2002 byl také na operaci a za čtyři měsíce se úspěšně vrátil do ringu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní