Rubriky:

Ostatní

Bojkovová a Kozlovskij poprvé vyhráli ME ve sportovních dvojicích

24. ledna 2020 21:56 - Štýrský Hradec

Krasobruslaři Alexandra Bojkovová a Dmitrij Kozlovskij jsou poprvé mistry Evropy v kategorii sportovních dvojic. Na šampionátu ve Štýrském Hradci byli po výhře v krátkém programu jasně nejlepší i v dnešní volné jízdě a zvítězili takřka o 26 bodů před dvojnásobnými mistry Evropy Jevgenijí Tarasovovou a Vladimirem Morozovem. Ruskou dominanci potvrdili třetím místem Darja Pavljučenkovová a Denis Chodykin.

 

Antonio Bronic, Reuters

Osmnáctiletá Bojkovová a o dva roky starší Kozlovskij jako jediní z nejsilnější čtyřčlenné rozjížďky nespadli. Za provedení všech prvků dostali od rozhodčích kladné hodnocení a vylepšili si osobní rekord takřka o tři body na 152,24. Z loňské bronzové pozice se tak posunuli až na evropský trůn, který uvolnili odpočívající Francouzi Vanessa Jamesová a Morgan Cipres.

Šampioni z let 2017 a 2018 Tarasovová a Morozov se z boje o titul vyřadili sami. Na rozdíl od krátkého programu zvládli všechny zvedačky, ale zradily je sólové skoky. Tarasovová skočila jen dvojitý salchow a upadla při trojitém toeloopu, čímž přišli o kombinaci.

Březinová je po krátkém programu na ME devatenáctá, vede Kostorná

Přesto se zkušení Rusové posunuli ze třetího místa po krátkém programu na stříbrnou pozici. Nechali o 2,11 bodu za sebou další mladé reprezentační kolegy Pavljučenkovovou a Chodykina. Ti doplatili na nešťastný pád sedmnáctileté Pavljučenkovové v samém závěru výjezdu z odhozeného flipu, přesto se po loňském pátém místě mohli radovat z první velké medaile. Zbytek Evropy v čele s Italy Nicole Della Monicaovou a Matteem Guarisem ztratil na Rusy přes 12 bodů.

Česko stejně jako loni a předloni na ME v této kategorii zastoupení nemělo. Anna Dušková s Radkem Jakubkou nemohli získávat potřebné body na mezinárodních soutěžích kvůli partnerčinu zranění. Bývalý partner Duškové Martin Bidař s novou partnerkou Jelizavetou Žukovou nemohl Česko v kvalifikačním období reprezentovat ve světě.

Mistrovství Evropy v krasobruslení ve Štýrském Hradci (Rakousko):
Sportovní dvojice - konečné pořadí:
1. Bojkovová, Kozlovskij 234,58 bodu
2. Tarasovová, Morozov 208,64
3. Pavljučenkovová, Chodykin (všichni Rus.) 206,53
4. Della Monicaová, Guarise (It.) 194,44
5. Haseová, Seegert (Něm.) 186,39
6. Zieglerová, Kiefer (Rak.) 177,41
ČTK

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní