Florbalistky Děkanky a FbŠ Bohemians postoupily do finále

LIBEREC

Florbalistky Děkanky a FbŠ Bohemians postoupily do finále extraligy v nejkratší možné době, když vyhrály série 3:0 na zápasy. Obhájkyně titulu z Děkanky v sobotu vyhrály třetí semifinálové klání na hřišti Olomouce vysoko 20:2, hráčky FbŠ Bohemians zvítězily na půdě loňských finalistek z Liberce 4:3 po samostatných nájezdech. První finále se hraje za týden.

Liberec proti Bohemians třikrát vedl, ale nakonec vyřazení neodvrátil. Na trefu Koníčkově v úvodním dějství odpověděla Theodosisová, na začátku druhé části Počtová nejdříve trefila tyč, ale pak přece jen vrátila Crazy Girls vedení. Ale Křížová vyrovnala a po gólu Suré vynutila prodloužení v 56. minutě hostující Vojáčková. Desetiminutové nastavení nerozhodlo a v nájezdech zaznamenala vítěznou trefu Křížová.

V Olomouci držely domácí hráčky částečně krok jen v úvodní třetině, kdy inkasovaly jen dvakrát. V dalších dvou dějství se sice také trefily, ale dostaly nejdříve osm a pak deset gólů. Na dvacetigólovém představení se podílela sedmi body za tři góly a čtyři asistence Šteglová, branku a šest přihrávek zaznamenala Šindelová. Billá zase byla s pěti trefami střelkyní večera.

Výsledky - semifinále, 3. zápasy:
FBC Liberec - FbŠ Bohemians 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Koníčková, 25. Počtová, 47. Surá - 33. a rozhodující sam. nájezd Křížová, 13. Theodosisová, 56. Vojáčková. Konečný stav série: 0:3.
Olomouc - Děkanka Praha 2:20 (0:2, 1:8, 1:10)
Branky: 32. Rullová, 52. Matulíková - 22., 34., 43., 47. a 51. Billá, 29., 55., 57. a 60. Novotná, 36., 40., 42. a 56. Rozumová, 9., 15. a 49. Šteglová, 36. a 43. Jílková, 25. Šindelová, 37. M. Kalecká. Konečný stav série: 0:3.