Živě

Hokejbalová extraliga byla definitivně zrušena kvůli koronaviru

20. dubna 2020 20:28 - Praha

Hokejbalová extraliga byla při přetrvávajících opatřeních kvůli pandemii koronaviru ukončena a její výsledky anulovány. Předsednictvo Českomoravského svazu hokejbalu při telekonferenčním jednání o víkendu takto rozhodlo o osudu všech soutěží a kategorií v této sezoně.

 

Karel Felt

Extralize vládlo Kladno s 37 body z 15 utkání a druhá Plzeň měla na kontě 34 bodů z 16 duelů. Nikdo ze soutěží nepostupuje ani nesestupuje a nebylo stanoveno ani konečné pořadí týmů.

"Jakákoliv jiná varianta než anulování celého soutěžního ročníku by nebyla správná," uvedl předseda svazu Martin Komárek.

Liga ukončena, mistr vyhlášen, Sparta protestuje

"Při rozhodování jsme vzali do úvahy nemožnost předpovídat další kroky vlády ČR a neustále se zkracující dobu, jež by nám umožňovala soutěže dokončit a také měnící se hygienické a organizační nároky, které jsou za současných okolností stanoveny a je přísně kontrolováno jejich dodržování. Je nám jasné, že ne všichni budou naše rozhodnutí podporovat, ale bezbolestné dnes není žádné rozhodnutí," dodal Komárek.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.