Triatlonistka Frintová vyhrála v Polsku závod Evropského poháru

KEDZIERYN

Triatlonistka Vendula Frintová vyhrála závod Evropského poháru v polském Kedzierzynu. O svém prvenství v neděli rozhodla v úvodu běžecké části, Radka Vodičková obsadila se ztrátou minuty a 13 sekund třetí místo. O den dříve se přitom olympionička Frintová představila ve finále atletické extraligy v Třebíči a v běhu na 1500 i 3000 metrů skončila druhá.

V mužské kategorii se Jan Čelůstka a Jan Jaňour utkali v cílové rovince o sedmé místo, rychlejší byl Čelůstka. Martin Krňávek měl v cyklistické části závodu pád, do kterého se přimotal i Pavel Paták a oba posléze odstoupili.

Evropský pohár v triatlonu:
Muži: 1. Sysojev (Rus.) 1:51:51, 2. Jaskolka (Pol.) -12, 3. Rank (Něm.) -16, ...7. Čelůstka -1:45, 8. Jaňour -1:48, 20. Dvořák -5:43, 27. Kroupa -11:00, 28. Plzák -11:16, Krňávek a Paták (všichni ČR) nedokončili.
Ženy: 1. Frintová (ČR) 2:03:10, 2. Müllerová (Něm.) -59, 3. Vodičková (ČR) -1:13.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.