Florbalistky Děkanky prohrály na EP s Dietlikonem

WINTERTHUR

Florbalistky Děkanky podlehly ve středu ve svém druhém utkání na Evropském poháru ve švýcarském Winterthuru Dietlikonu 2:5. I přesto mají obhájkyně bronzu z minulého turnaje ve finském Vantaa dobrou výchozí pozici pro boj o semifinále. Po vysoké výhře nad dánským celkem FC Outlaws jim stačí v pátek i remíza s norskou Holmlií. Duel se hraje od 13:00.

České mistryně sice dnes vedly díky trefě Šindelové z 13. minuty, ale vítězky posledních dvou ročníků Evropského poháru ještě v úvodní části vyrovnaly. Na trefu Andereggové navíc na začátku druhého dějství navázaly Wikiová a Morfová, na snížení Rozumové pak rychle zareagovala Hjelmová. V závěrečné třetině ještě využila přesilovku Stadelmannová.

Švýcarský Dietlikon si jako první zajistil postup do semifinále. Ve skupině B jsou stále ve hře oba švédské týmy Balrog a IKSU i SC Classic z Finska.

Evropský pohár florbalistek - finále
Skupina A
Děkanka Praha - UHC Dietlikon 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Šindelová, 29. Rozumová (Novotná) - 18. Andereggová (Morfová), 21. Wikiová (Dubacherová), 23. Morfová (Andereggová), 31. Hjelmová (Rittmeyerová), 49. Stadelmannová (Hjelmová). Rozhodčí: A. Bienkowski, Chomnicki (oba Pol.). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 321.
Holmlia SK - FC Outlaws 10:8 (2:2, 3:0, 5:6)
Branky: 9., 28., 38., 57. a 58. Collbergová, 9. Olsenová, 30. Farnesová, 43. Trolteová, 59. Amundsenová, 60. Landsgardová - 17., 19., 47. a 60. Vesterová, 47. a 52. Plechanová, 44. Kolesinská, 59. Jensenová.
1.UHC Dietlikon220016:34
2.Dekanka210115:62
3.Holmlia SK210111:192
4.FC Outlaws20029:230
Skupina B
Balrog - Rubene 8:3 (2:0, 3:2, 3:1)
Branky: 12. a 33. Karlssonová, 19. a 28. Dahlerusová, 30. Olssonová, 44. Lindströmová, 47. Sundholmová, 60. Bergová - 28. Liceová, 38. Spalvová, 51. E. Bankavová.
IKSU - SC Classic 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 33. Söderqvistová, 33. Lundströmová, 35. Wikströmová, 59. Ekblomová, 60. Häggströmová - 5. Saarinenová.