Rubriky:

Ostatní

Slalomářka Záhrobská je nejlepší sportovkyní ministerstva vnitra

3. listopadu 2009 15:53 - PRAHA

Vicemistryně světa ve slalomu Šárka Záhrobská byla vyhlášena nejlepší sportovkyní ministerstva vnitra za letošní rok. Druhé místo obsadil stejně jako před rokem běžec na lyžích Lukáš Bauer a třetí skončil překážkář Petr Svoboda.

 

Václav Jirsa, Právo

Do Síně slávy vnitra byl v pondělí uveden sportovní střelec Josef Panáček, zlatý medailista ve skeetu na olympiádě v Montrealu 1976.

Cenu ministra vnitra Martina Peciny za mimořádný sportovní výkon roku 2009 převzal dálkový plavec Rostislav Vítek za zdolání kanálu La Manche směrem z Anglie do Francie v čase 7:16 hodiny, což je nový český rekord a čtvrtý nejrychlejší čas historie.

V kategorii policejní sport byla oceněna plavkyně Lenka Trčová za třetí místo v závodě na 50 m prsa na policejním mistrovství Evropy a volejbalové družstvo žen, které vybojovalo na stejné soutěži rovněž bronz.

Anketa o nejlepšího sportovce ministerstva vnitra 2009:
1. Záhrobská (alpské lyžování), 2. Bauer (běh na lyžích), 3. Svoboda (atletika), 4. Knapková (veslování), 5. Švec (zápas), 6. Novotná (rychlobruslení na krátké dráze).
Síň slávy MVČR: Panáček (sportovní střelba)
Cena ministra vnitra za mimořádný sportovní výkon roku 2009: Vítek (dálkové plavání - v českém rekordu překonal kanál La Manche).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní