Squashista Koukal vyhrál ricochetové mistrovství Evropy

HERTOGENBOSCH

Nejlepší český squashista Jan Koukal se poprvé v kariéře stal mistrem Evropy v ricochetu. Letošní český ricochetový šampión porazil v nedělním finále v nizozemském Hertogenboschi krajana Jana Veselého 3:1 na sety. I soutěž žen ovládly české reprezentantky, favoritka Eva Feřteková nedala v duelu o titul šanci Michaele Volfové a vyhrála 3:0.

Koukal vystřídal na evropském trůnu Miloše Pokorného, čtyřnásobného mistra Evropy, který letos kvůli pracovním povinnostem nestartoval. Koukal měl alespoň jeho raketu. "Češi jsou v ricochetu velmoc a zisk titulu mistra Evropy je pro mě bonusem za to, co všechno jsem obětoval squashi," řekl ČTK šestadvacetiletý Koukal.

Pražský rodák už má doma i medaili ze squashového mistrovství Evropy. Osmačtyřicátý hráč squashového žebříčku hrál finále ME v roce 2005 v Praze a prohrál s Francouzem Gregorym Gaultierem. Ten je současnou světovou squashovou jedničkou a shodou okolností s ním Koukal v pátek 27. listopadu bude hrát v Praze exhibici.