Rubriky:

Ostatní

Sáblíková s Erbanovou budou bojovat o další body do Světového poháru

3. prosince 2009 10:11 - PRAHA/CALGARY

O další body budou o víkendu bojovat rychlobruslařky Martina Sáblíková a Karolína Erbanová na Světovém poháru v Calgary. Sedmnáctiletá Erbanová má navíc velkou šanci kvalifikovat se na olympijské hry ve Vancouveru. "Pokud Karolína zopakuje svůj rekordní čas 39,13, který zajela minulou neděli, splní olympijský limit i na pět set metrů," uvedl trenér Petr Novák.

Světový pohár v rychlobruslení se po třech závodech na evropském kontinentě přesunul do zámoří. Čtvrtý díl se o nadcházejícím víkendu uskuteční v Calgary a na startu nebudou chybět ani čeští závodníci v čele s několikanásobnou mistryní světa Martinou Sáblíkovou.

Spolu s ní je v Calgary její mladší kolegyně Karolína Erbanová a trio mužů - Pavel Kulma, Milan Sáblík a Zdeněk Haselberger. "Venku je minus sedm stupňů, ale svítí sluníčko, takže je příjemně," vyprávěl do telefonu Sport.cz a Právu trenér Petr Novák. "Od úterý už ladíme formu na víkendové závody. Martina, Pavel a Milan ještě trochu pociťují aklimatizační potíže, Zdeněk má virózu. Nejlépe je na tom Karolína, ta je po rekordu na pětistovce v úžasné pohodě," řekl kouč.

A právě sedmnáctiletá Erbanová by se v Calgary mohla kvalifikovat na únorové olympijské hry ve Vancouveru. "Pokud Karolína zopakuje svůj rekordní čas 39,13, který zajela minulou neděli, splní olympijský limit i na pět set metrů," uvedl dál Novák, který také prozradil nominaci na závody.

"Karolína a Martina se v pátek objeví na trati tři kilometry. Jedna z nich pak ještě zkusí i pětistovku. Na 1500 metrů se pak představí Milan. V sobotu pojedou obě holky patnáctistovku a opět jedna z nich pětistovku. Pavel pak bude startovat na pěti kilometrech. V neděli pojede Karolína jeden kilometr stejně jako Milan. A pokud se dá Zdeněk dohromady, pojedou kluci družstva," uzavřel Novák.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní