Rubriky:

Ostatní

Štafeta moderních pětibojařek skončila na ME pátá

19. července 2010 18:24 - DEBRECÍN

České reprezentantky v moderním pětiboji Sylvie Černá, Natálie Dianová a Lucie Grolichová zlato v závodě štafet na mistrovství Evropy v Debrecínu neobhájily. Mezi osmi týmy skončily na pátém místě, zvítězily domácí Maďarky.

Češky byly přitom před poslední kombinovanou disciplínou - během se střelbou - na prvním místě a vybíhaly s náskokem devíti sekund před Maďarkami. V prvním kole běhu začala Černá ztrácet a klesala v pořadí. Zřejmě se na ní projevil nepříjemný a velmi nebezpečný pád z koně, který prožila pouze pár minut před startem jízdy, kterou však zvládla bravurně a čistě.

"Nechci se na to vymlouvat, ale asi se to projevilo, protože jsem se vůbec necítila dobře a špatně se mi běželo," uvedla Černá. Její slova potvrdil kouč Jakub Kučera: "Je tam zřejmě nějaký zdravotní problém, protože jinak si tak slabý běh nedovedu vysvětlit," poznamenal trenér, který kvůli vývoji situace a nemožnosti zasáhnout do medailových bojů na posledním úseku šetřil Dianovou, jež se za dva týdny zúčastní juniorského mistrovství světa.

V úterý evropský šampionát vyvrcholí závodem mužských štafet. Tu českou bude tvořit mistr Evropy v individuálním závodě David Svoboda, loňský evropský šampion Ondřej Polívka a Jan Kuf, devatenáctiletá naděje českého pětiboje.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní