Rubriky:

Ostatní

Konečný chce boxerský titul. Odmítá kachnu a chodí si pro jídlo v plastu

12. srpna 2010 14:43 - PRAHA

Dobrý den, tak mě tu máte zase. Nový kolorit profesionálního boxera Lukáše Konečného. Po zaklapnutí kliky odchází s igelitkou a umělohmotnými miskami. Z měsíčního stravovacího programu má týden za sebou. Příprava na 18. září a Birmingham. Boj o titul mistra Evropy s Angličanem Ryanen Rhodesem si žádá své. Pětkrát denně sáhne do mrazáku, následuje mikrovlnka. Za pět minut se podává speciální strava.

 

Stanislav Peška, ČTK

„Důležité je, že mám sílu na trénink. Dělám to kvůli své práci, proto mi to nevadí. Všechno dostanu pod nos,“ libuje si rodák z Brna.

Dvaatřicetiletý boxer se vrací do superwelterové váhy. Musí dosáhnout maximálně 69, 85 kilogramů. A to znamená shodit osm kilo s vědomím, že jde o nepopulární záležitost, která stojí přemáhání. Konečný už sám poznal při zápase křeče, proto zvolil pro sebe revoluční postup. Na kachnu vyhlásil embargo. „Lukáš potřebuje hodně energie a málo kalorií. Zároveň mu ale nesmí růst svalová hmota. On je hodně velký oříšek, ale váha mu jde postupně dolů, budu na něj zlá,“ říká o klientovi Kateřina Maresová z firmy Dietbox.

Dietbox, pondělní večeřeDietbox, pondělní večeřefoto: Sport.cz/www.dietbox.cz

Celý cyklus vyjde na 9990 korun. Ale stravu z filmu Návštěvníci nečekejte. Podává se i svíčková, lívance s borůvkami, rýže s avokádem, ryby, kuřecí, hovězí, zelenina, ovoce. Vše dělané na páře s použitím mořské soli a třeba grahamové mouky.

„Docela jsem překvapený, ale naposledy jsem měl už suchý kuřecí a rýži, to mi moc nechutnalo,“ přiznává táta od tří dcer. Manželka tak pro něj nevaří. "Jen ohřívá," směje se boxer.

„Na začátku nám sepsal svůj jídelníček. K tomu samozřejmě rozvrh tréninků. Podle toho mu byla strava vypočítána. Jí všechno, jen nechce tvaroh,“ usmívá se Maresová. A Konečný? Do Ústí na Labem si odvezl dvě igelitové tašky a pětatřicet umělohmotných misek. Za týden stejné kolečko.

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní