VIDEO: Úlet. Seděl v gumovém člunu a ve volném pádu složil Rubikovu kostku

25. srpna 2010 09:31 - PRAHA

Tak tohle byl úlet. Fanoušek adrenalinu, který navíc miluje hlavolamy. Co s tím? Nejlépe nasednout do gumového člunu, do ruky vzít slavnou Rubikovu kostku a k tomu se samozřejmě nechat vynést do výšky čtyř kilometrů. Poté nasednout, vyskočit a skládat.

 

Takovým šílencem se stal student Ludwig Fichte. Vyskočil z výšky 4300 metrů a nechal se natáčet. Nerušen volným pádem se nechal unášet a skládal a skládal. A složil za 31,5 sekundy.

Když srovnal všechny barvy, jeden ze vzdušných přítomných zatáhl za šňůru a následoval klidný dopad k zemi. Mise rodáka z Drážďan byla splněna.

„Celou akci viděli tři lidé při volném pádu. Pokud vím, jsem prvním, komu se to podařilo v nafukovacím člunu,“ byl spokojený německý student.

Co přijde dále? „Chci skočit znovu. Třeba dvě kostky najednou,“ nechal se slyšet Fichte.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.