Rubriky:

Ostatní

Živě

Velká pardubická byla rekordní, přišlo bezmála 45 tisíc diváků

15. října 2010 12:41 - PARDUBICE

Nedělní Velká pardubická se může pochlubit nejvyšší diváckou návštěvou za poslední roky. Jubilejní ročník slavného překážkového dostihu, v němž si sedmý triumf připsal žokej Josef Váňa v sedle Tiumena, sledovalo v hledišti bezmála 45 tisíc lidí. Dnes o tom informovali pořadatelé.

 

Roman Vondrouš, ČTK

"V posledních čtyřech letech byly návštěvy rekordní. Za dobu, kdy Velkou pardubickou pořádá Dostihový spolek, byla nejvyšší návštěva v roce 1996 při vítězství Cipíska. Tehdy dostih sledovalo 26 tisíc diváků. Poté se dlouho návštěvnost pohybovala kolem dvaceti tisíc," uvedli organizátoři v tiskové zprávě.

Počet diváků výrazně vzrostl v roce 2007, při návštěvě britské princezny Anny bylo na závodišti zhruba 37 tisíc lidí. "V dalších dvou letech se návštěvnost pohybovala mezi 33 až 35 tisíci diváků. Letos díky krásnému počasí a díky fenomenálnímu Josefu Váňovi vyskočila až k 45 tisícům," řekl předseda představenstva Dostihového spolku Pardubice Miroslav Petráň.

O dostih měli velký zájem také televizní diváci. Jeho přímý přenos vidělo na programech ČT1 a ČT4 dohromady 1,217.000 diváků, což bylo přes 60 procent z těch, kteří se v tu dobu dívali na televizi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.