Rubriky:

Ostatní

Nejlepší orientační běžkyní České republiky je poprvé Juřeníková

4. prosince 2010 15:46 - TURNOV

Nejlepší orientační běžkyní České republiky za letošní rok se stala Eva Juřeníková, která anketu vyhrála poprvé. Dvaatřicetiletá závodnice švédského klubu Domnarvets GoIF sesadila z pomyslného trůnu Danu Brožkovou, která ovládla pět z posledních sedmi ročníků. Letos jí k prvenství nestačila ani stříbrná medaile z mistrovství Evropy.

"Trochu mě to samozřejmě mrzí, ale Evě to přeji, hodně se zlepšila. V mém případě jsou lidé zmlsaní dvěma tituly mistryně světa, a to jsem letos nepřekonala," řekla Brožková.

Po druhém místě na květnovém ME jičínské závodnici už tolik nevyšel světový šampionát. Na něm skončila Brožková v srpnu nejlépe devátá, zatímco Juřeníková dosáhla šestým místem nejlepšího výsledku v kariéře.

"Vůbec jsem nečekala, že bych mohla vyhrát. Dana má medaili z mistrovství Evropy, myslela jsem si proto, že anketu vyhraje ona," uvedla Juřeníková. "Ale je pravda, že letos to byla nejlepší sezona mé kariéry," dodala rodačka z Ostravy, která již více než deset let žije ve Švédsku.

Třetí pozici v anketě obsadil nejlepší muž Jan Procházka z Pragy, hlavně díky patnáctému místu ve sprintu a šestnácté příčce z klasické trati na mistrovství světa v Trondheimu.

Anketa Nejlepší orientační sportovec roku
Orientační běh: 1. Juřeníková (Domnarvets GoIF/Švéd.) 74 b., 2. D. Brožková (Sportcentrum Jičín) 71, 3. Procházka (SK Praga) 35.
Junior roku: 1. Kubát (OK 99 Hradec Králové).
Lyžařský orientační běh: 1. Randáková (Spartak Vrchlabí).
Orientační závody na horských kolech: 1. Hradil (SKOB Zlín).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní