Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Odmítá bačkory, boxerský šampión si střihne kliky i během zápasu

18. srpna 2011 07:47 - PRAHA

Nechce doma jen sedět, užívat si bačkor. A tak opět navleče boxerské rukavice. Přitom když se Bernard Hopkins podívá do občanky, zjistí, že mu je šestačtyřicet let. V říjnu se proti němu v ringu postaví devětadvacetiletý Chad Dawson. A kdo je tento "důchodce"? Mistr světa v polotěžké váze organizací WBC a IBO.

 

Christinne Muschi , Reuters

Hopkins boxoval naposledy v květnu, vyhrál nad Kanaďanem Jeanem Pascalem. V tu dobu se stal nejstarším boxerem, který vybojoval světový titul.

„Úžasné. Věděl jsem, že to bude těžké, ale dokázal jsem to,“ radoval se Hopkins, který odsunul z pomyslného trůnu Georgea Foremana, který slavil v roce 1994, tehdy mu bylo pětačtyřicet, když zdolal Michaela Moorera. "Dnes večer jsem se necítil na šestačtyřicet, ale na šestatřicet. Jsem velký bojovník, bylo to vzrušující," nemohl se nabažit triumfu.

A chce další. „Budu připravený fyzicky i psychicky. Budu perfektní,“ vzkázal vitální boxer, který by mohl svoji energii opravdu rozdávat. Jinak by nemohl v kariéře vyhrát dvaadvacet zápasů v řadě.

Bernard Hopkins (vpravo) vyplazuje jazyk na Roye Jonese Juniora.Bernard Hopkins (vpravo) vyplazuje jazyk na Roye Jonese Juniora.foto: ČTK/AP/Sam Morris

Při posledním představení dokázal lidi v hale zvednout ze sedaček. A to ještě před zápasem. Chybělo pár sekund do prvního kola, ale tento boxerský „stařík“ si střihnul uprostřed ringu pár kliků, a lidi se bavili, tleskali. Tento kousek hodil do placu i mezi dvanácti koly!

„Nechápu, jak mě chce porazit. Připravím se a vrátím se s plánem, abych porazil toho chlapa,“ řekl k nadcházejícímu souboji o sedmnáct let mladší Dawson.

„Pokud přijde jen s mentalitou, že je mladší a silnější, pak je ztracený,“ kontroval sebevědomě Hopkins, který od roku 1988 vyhrál v profiringu dvaapadesát zápasů, pět prohrál. Tento perfekcionista jde ale stále dále, posouvá hranice. Šestačtyřicetiletý Hopkins, alias Kat vs. devětadvacetiletý Dawson, alis Bad. To jako další díl příběhu.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní