Rubriky:

Ostatní

Vitalij Kličko se chce proboxovat na ukrajinského prezidenta

5. října 2011 08:14 - KYJEV

Profesionální mistr světa v těžké váze Vitalij Kličko se chce v roce 2015 proboxovat až do křesla ukrajinského prezidenta. Šampión se sice vzdal úmyslu ucházet se o post starosty Kyjeva, ale na hlavu státu si zuby brousí.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

Kličko se o primátorský titul ucházel už v roce 2006, ale skončil na druhém místě za nynějším kyjevským starostou Leonidem Černoveckým. Loni v dubnu založil novou politickou stranu Udar (Ukrajinská demokratická aliance za reformy), aby se o dobytí radnice znovu pokusil. Nyní prý ale změnil názor a míří výš.

Má podporu od miliardáře

Boxer, který se honosí titulem profesionálního mistra světa organizace WBC v těžké váze, svůj úmysl kandidovat na prezidenta oznámil po setkání s ukrajinským miliardářem a mecenášem Viktorem Pinčukem. Podnikatel, který je považován za druhého nejbohatšího muže Ukrajiny, údajně Kličkovi primátorskou kandidaturu rozmluvil a nabídl boxerovi mediální podporu. Pinčuk je nejen šéfem investiční skupiny EastOne a velkého hutního koncernu Interpipe, ale i majitelem vlivné mediální sítě.

Šampión prý není bez šancí

Podle ukrajinských sociologů není čtyřicetiletý Kličko úplně bez šancí. Pokud by se dostal do druhého kola voleb, mohl by prý dokonce dostat přinejmenším stejně hlasů jako nynější prezident Viktor Janukovyč, který bude usilovat o znovuzvolení.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní