Závadová zaplavala v Dubaji český rekord

8. října 2011 19:11 - DUBAJ

Plavkyně Barbora Závadová zahájila zimní sezonu českým rekordem. Na Světovém poháru v Dubaji zvládla polohový závod na 200 metrů v čase 2:11,40 minuty a vylepšila v krátkém bazénu své české maximum z loňska z Eindhovenu o 43 setin. V dubajském bazénu prohrála osmnáctiletá závodnice z Ostravy pouze s Japonkou Izumi Katoovou (2:09,04).

Christinne Muschi, Reuters

Druhé místo obsadila Závadová také na dvojnásobné trati polohově výkonem 4:36,84. Stejného umístění dosáhla v Dubaji i Simona Baumrtová na dvoustovce znak (2:07,25), o pět setin později dohmátla ve stejném závodu Závadová a skončila třetí.

Baumrtová byla ještě dvakrát bronzová na znakařské padesátce (27,75) a stovce (59,94).

Časová osa: Ostatní

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.