Neuvěřitelné! Doběhla do cíle maratónu a porodila dceru

11. října 2011 09:56 - CHICAGO

Ráno nastoupila na start chicagského maratonu, o několik hodin později porodila dceru. Amber Millerová se nedělního maratónu zúčastnila, i když byla v 39. týdnu těhotenství.

 

Amy Jo Steinbruecker, Reuters

Millerová dosáhla cíle po šesti hodinách a 25 minutách a krátce nato začala pociťovat porodní stahy. Když začaly být kontrakce pravidelné, zastavila se na sendvič a odjela do porodnice, kde v půl jedenácté večer místního času porodila dcerku June, vážící 3,5 kilogramu.

Chicagský maratónChicagský maratónfoto: Reuters/Kamil Krzaczynski

Žena listu The Daily Herald řekla, že lékař jí i přes vysoký stupeň těhotenství dovolil zúčastnit se maratónu s tím, že polovinu dvaačtyřicetikilometrové trasy poběží a polovinu půjde. "Byl to nejdelší den mého života," řekla šťastná novopečená matka v telefonickém rozhovoru z nemocničního lůžka.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.