Kouče francouzských ragbistů naštvalo, že hráči šli slavit finále

16. října 2011 12:08 - AUCKLAND

Den po postupu do finále mistrovství světa v ragby na Novém Zélandu se trenér francouzské reprezentace Mark Liévremont pustil do kritiky části svých hráčů. Ty, kteří navzdory jeho zákazu šli slavit sobotní semifinálové vítězství 9:8 nad Walesem, označil za "rozmazlené spratky".

 

Mike Hutchings, Reuters

"Včera jsem šel do postele ve špatném rozpoložení. Požádal jsem hráče, aby nešli slavit, ale zjistil jsem, že někteří z nich stejně ven šli. Takže jsme o tom dneska mluvili a řekl jsem jim, co si o nich myslím," řekl novinářům Liévremont, jenž se neostýchal prozradit, jaká slova z jeho strany padla.

"Řekl jsem jim, že jsou parta rozmazlených spratků. Nedisciplinovaní, neposlušní a někdy sobečtí. Navíc si pořád stěžují a kňourají," nebral si servítky trenér, jenž se do veřejného konfliktu se svými svěřenci nedostal poprvé.

"A takhle to jde celé čtyři roky. Ale vypadá to, že tohle je model našeho soužití. Nějak to prostě funguje. Jsme ve finále a měli bychom věřit svému osudu," dodal Liévremont, jenž hříšníky ze svého kádru nejmenoval.

Za svými ostrými slovy si sice stál, nicméně nechtěl jedné "propařené" noci přikládat extrémně velkou váhu. "Zas až tak strašně důležité to není. Pár cigaret, dvě tři piva nebo moučník navíc není něco, co by mělo ovlivnit naši přípravu na finále," řekl s vyhlídkou na souboj o titul s domácím Novým Zélandem příští neděli.

"Problém je, že ještě nejsme mistři světa, jsme jen ve finále. Opravdu vás můj přístup překvapuje? Je to totiž jako v roce 1999," připomněl Liévremont šampionát před dvanácti lety, kdy s Francií postoupil do finále jako hráč.

"Čtyři dny jsme strávili oslavami našeho semifinálového vítězství (nad Novým Zélandem). Nepřipravili jsme se pořádně a já už nechci zažít totéž," dodal bývalý francouzský reprezentant. Ve finále tehdy Francie podlehla Austrálii.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.