Němec Dold vyhrál posedmé za sebou běh na Empire State Building

NEW YORK

Němec Thomas Dold vyhrál posedmé za sebou tradiční běh na newyorský mrakodrap Empire State Building. Sedmadvacetiletý běžec absolvoval 1576 schodů za 10 minut a 28 sekund, čímž zaostal za svými vítěznými časy z minulých let.

Šťastný Němec Thomas Dold v cíli na terase mrakodrapu.

"Pozitivní je, že jsem byl rychlejší než ostatní," uvedl Dold, jenž poslední tři ročníky vyhrál v čase 10:10 a lepším. Rekord 9:33 drží od roku 2003 Australan Paul Crake.

Mezi ženami navázala na svůj předloňský triumf dvaačtyřicetiletá Melissa Moonová z Nového Zélandu, jež bývalý nejvyšší mrakodrap světa zdolala za 12 minut a 39 sekund. "V takovém závodě nemůžete začít moc rychle. Vítězstvím jsem si byla jistá na 70. patře, když už jsem za sebou neslyšela ničí dech," řekla vítězka.

Závodili v noci

Letošní ročník závodu z haly v přízemí na vyhlídkovou plošinu dokončilo 666 běžců. Na rozdíl od minulých let se nezávodilo ráno, ale v noci, aby mohlo startovat víc lidí a vyvrcholení na osvětleném Empire State Buildingu tak bylo atraktivnější.