Kotasová a Mrázek suverénní při domácím mistrovství

PRAHA/BRNO

Poprvé v historii se sešli čeští sportovní lezci při domácím šampionátu pod jednou střechou. V rámci veletrhu Sport Life změřila ve dnech 15. a 16. listopadu na brněnském výstavišti česká špička síly v lezení na obtížnost a boulderingu, chyběli jen lezci na rychlost.

Tomáš Mrázek opouští úspěšně vylezený boulder při mistrovství republiky v Brně.

Soutěže mužů v lezení na obtížnost se proti očekávání zúčastnil i letošní mistr světa Tomáš Mrázek, jehož původní plán startovat na jednom z posledních klání SP zrušilo zranění ruky. I přesto si Mrázek dolezl v Brně pro mistrovský titul, když čtyři lezené cesty suverénně vytáhl až do konce.

Zdatným Mrázkovým soupeřem byl druhý Jakub Hlaváček, který se před světovým šampiónem musel sklonit až v superfinále. Porážku Hlaváček vrátil Mrázkovi v závodu v boulderingu, kde si oba borci konečné pořadí vyměnili.

Boulderingovému závodu, který byl současně posledním dílem Boulder série 2003, v kategorii žen vládla podle očekávání současná česká jednička této disciplíny Věra Kotasová. Pro stříbro si dolezla Lucie Rajfová, se ztrátou jediného bodu skončila třetí vítězka druhé části Boulder série Helena Lipenská.

Ani v lezení na obtížnost nedošlo mezi ženami k překvapení. Současně nejvýše postavená česká závodnice ve Světovém poháru (16. místo) Tereza Kysilková za sebou nechala v superfinále Ukrajinku Olenu Ostapenkovou a Soňu Hnízdilovou.