Plavkyně Coufalová získala sedmé paralympijské zlato

ATÉNY

Sedmou zlatou medaili z paralympijských her pro českou výpravu získala plavkyně Kateřina Coufalová. Jednadvacetiletá závodnice v závodě na sto metrů prsa kategorie SB9, která je určená pro závodnice s amputací horní končetiny, navázala na triumf z Atlanty a získala druhé paralympijské zlato v kariéře.

Coufalová se před osmi lety jako třináctiletá stala vůbec nejmladší vítězkou v historii paralympijských her, tehdy chodila do osmé třídy základní školy. Úspěšná plavkyně startovala i na paralympijských hrách v Sydney, kde získala bronzovou medaili v polohovém závodě na 200 metrů.

Kvůli zdravotním problémům dva roky nezávodila, před aténskou paralympiádou se však dokázala dostat do výborné formy a zvítězila s více než vteřinovým náskokem před Britkou Sarah Baileyovou. Pro bronzovou medaili si doplavala Američanka Carly Haynieová.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.