Rubriky:

Ostatní

Živě

Tričko baseballové legendy Babe Rutha se v USA vydražilo za 4,4 miliónu dolarů

21. května 2012 11:29 - New York

Nejstarší známé tričko, v němž hrála americká baseballová legenda Babe Ruth, se v neděli vydražilo za rekordních 4,4 miliónu dolarů (asi 87 miliónů korun). Jde o nový rekord v oblasti sportovních memorabilií.

 

ČTK/AP

Dres pálkaře klubu New York Yankees zhruba z roku 1920 koupil anonymní dražitel za 4,415.658 dolarů, uvedla kalifornská dražební síň SCP Auctions. Porazil tak dosavadní rekord z roku 2010, kdy se Rules of Basketball (Pravidla basketballu) doktora Jamese Naismithe vydražila za 4,3 miliónu dolarů.

Baseballista Babe Ruth byl hvězdným pálkařem 20. a 30. let minulého století. Během kariéry v Major League Baseball dokázal odpálit 714 homerunů. Jeho vlněné tričko prodával soukromý sběratel a bylo to vůbec poprvé, co se tento kousek sportovní historie dostal do veřejného prodeje.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.