Rubriky:

Ostatní

Ukrajinský boxer Kličko dementoval zprávy médií o konci kariéry

24. září 2012 16:10 - Doněck
(Aktualizováno: 24. září 2012 17:55)

Jednačtyřicetiletý boxerský šampión Vitalij Kličko dementoval zprávy ruských médií o tom, že končí svou bohatou kariéru a vydá se na politickou dráhu. Mistr světa v těžké váze organizace WBC však tuto informaci vyvrátil s tím, že nebyl správně pochopen.

 

Maxim Shemetov, ČTK/AP

Starší z bratrské dvojice Kličkových uhájil 8. září mistrovský pás v duelu s Němcem Manuelem Charrem a už tehdy naznačoval, že s boxem nejspíš skončí. V pondělí se k tomuto tématu vyjádřil v Doněcku na tiskové konferenci politické strany Udar, za kterou bude kandidovat v říjnových parlamentních volbách.

"Můžu všem fanouškům boxu slíbit, že ještě mnohokrát bude vlát ukrajinská vlajka a hrát ukrajinská hymna, když půjde Kličko do ringu," řekl s dramatickým efektem Kličko. "Co se mě týče, já už boxovat nebudu. Mám bratra, který je jako já, ale mladší a talentovanější. Takže jsem myslel svého bratra Vladimira," dodal. O pět let mladší Vladimir je šampiónem organizací WBA, IBF a WBO.

Několik hodin poté Vitalij svá slova korigoval. "Nemůže být řeč o tom, že má sportovní kariéra skončila. Omlouvám se, jestli jsem se na tiskové konferenci nevyjádřil přesně," citovala ho agentura DPA. O svém odchodu z ringu se už Kličko dále bavit nechtěl. "Z té otázky jsem už trochu unavený. Když se k tomu rozhodnu, pak vám garantuju, že to na nějaké mimořádné konferenci oznámím," dodal slavný Ukrajinec.

Vitalij Kličko, přezdívaný díky kombinaci své fyzické síly a intelektu "Doktor Železná pěst", již kariéru v roce 2005 kvůli zranění kolena ukončil. V roce 2008 se ovšem vrátil a boxoval ještě další čtyři roky.

Amatérský vicemistr světa z roku 1995 vstoupil do profesionálního ringu rok nato a celkem absolvoval 47 zápasů. Pětačtyřicet z nich vyhrál, z toho 41 k.o. Dvakrát, s Američanem Chrisem Byrdem a Britem Lennoxem Lewisem, odešel poražen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní