Rubriky:

Ostatní

Lukáš Krpálek je popáté za sebou domácím judistou roku

24. listopadu 2012 21:23 - Praha

Lukáš Krpálek je popáté za sebou nejlepším českým judistou roku. Každoroční svazovou anketu vyhrál sedmý muž z olympijských her v Londýně, nedávný mistr Evropy do 23 let a člen USK Praha podle očekávání a suverénně před Jaromírem Ježkem ze Sokola Vršovice a havířovským Alexandrem Jurečkou.

 

Petr Horník, Právo

Dvaadvacetiletého Krpálka zařadili všichni hlasující z řad funkcionářů, trenérů a novinářů na první místo. Pátým rokem po sobě vyhrál jako první v v šestnáctileté historii ankety. Na slavnostním večeru v rámci Judo show cup v pražské hale Na Folimance však staronový vítěz chyběl, protože startoval ve finále německé bundesligy.

"Děkuji všem hlasujícím za vítězství v anketě. Udělalo mi radost," vzkázal divákům v hale z předtočené nahrávky. Zatímco pomohl v bundeslize ve své váze do 100 kg Abendsbergu k mistrovskému titulu, jeho kolegové z USK ve finále mistrovství republiky družstev těsně prohráli s Libercem 3:4.

Krpálek si letošními výkony na tatami vysloužil od domácího svazu částku 290 tisíc korun. Čtvrt miliónu za něj dnes převzal reprezentační trenér Petr Lacina za sedmé místo na OH a čtyřicet tisíc za triumf na ME do 23 let.

Anketa Judista roku 2012:
Absolutní kategorie: 1. Lukáš Krpálek (USK Praha), 2. Jaromír Ježek (Sokol Vršovice), 3. Alexandr Jurečka (Havířov), 4. Jaromír Musil, 5. Tereza Patočková (oba Sokol Vršovice), 6. Pavel Petřikov (Hradec Králové).
Muži: L. Krpálek.
Ženy: Patočková.
Junior: Lubomír Holčák (Hranice na Moravě).
Juniorka: Leona Kubíková (Olomouc).
Dorostenec: Robert Trojnar (Hranice na Moravě).
Dorostenka: Sabina Merklová (Plzeň).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní