Rubriky:

Ostatní

Savchenková a Szolkowy na MS vykročili k pátému titulu

26. března 2014 07:14 - Saitama

Sportovní dvojice Aljona Savchenková a Robin Szolkowy udělala na mistrovství světa v japonské Saitamě první krok ke svému pátému titulu. V krátkém programu němečtí krasobruslaři známkou 79,02 jen o 62 setin zaostali za osobním rekordem a před čtvrtečními volnými jízdami si vypracovali dvoubodový náskok před Kanaďany Meagan Duhamelovou a Ericem Radfordem. Další bod ztrácejí Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov z Ruska.

 

Toru Hanai, Reuters

Szolkowy se ve čtyřiatřiceti letech podle všeho chystá končit kariéru, takže šampionát v Japonsku je posledním společným závodem zkušené dvojice. V krátkém programu čtyřnásobní mistři světa zvládli všechny technické prvky a díky vysokým známkám za programové komponenty se ujali vedení.

V hodnocení technické úrovně programu je však předčili Duhamelová s Radfordem, kteří si o 3,4 bodu vylepšili osobní rekord a rozbili německo-ruský dvojblok největších papírových favoritů. Pomohl jim k tomu především vydařený trojitý lutz, tedy výrazně obtížnější sólový skok než toeloop v podání jejich konkurentů.

Díky tomu za sebe odsunuli stříbrné olympijské medailisty ze Soči Stolbovovou a Klimova. Ruští reprezentanti, kteří na světovém šampionátu debutují, rovněž předvedli čistý program a pevně se usadili na průběžné třetí pozici. Čínské sportovní dvojici Suej Wen-ťing, Cha Cchung na čtvrtém místě odskočili o bezmála čtyři body.

Mistrovství světa v krasobruslení v japonské Saitamě: 
Sportovní dvojice - po krátkém programu:  
1. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 79,02
2. Duhamelová, Radford (Kan.) 77,01
3. Stolbovová, Klimov (Rus.) 76,15
4. Suej Wen-ťing, Cha Cchung (Čína) 72,24
5. Pcheng Čcheng, Čang Chao (Čína) 71,68
6. Mooreová-Towersová, Moscovitch (Kan.) 69,31
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní