Triatlonistka Frintová byla třetí v SP na Novém Zélandu

New Plymouth

Triatlonistka Vendula Frintová skončila třetí v závodu Světového poháru na Novém Zélandu. V závěrečném pětikilometrovém běhu ji předčily jen dvě Američanky Renee Tomlinová a vítězná Kaitlin Donnerová, za kterou česká reprezentantka zaostala o sedm sekund.

Vendula Frintová.

Na stupně vítězů v SP se Frintová prosadila posedmé. V roce 2010 v Mooloolabě zvítězila, naposledy byla loni v září druhá v Alanyi.

V New Plymouthu se bojovalo na sprinterských tratích 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a pět kilometrů běhu. Závod provázela zamračená obloha, nízké teploty a déšť.

V cyklistické části nechyběla ve vedoucí sedmnáctičlenné skupině ani Frintová, v běhu se pak čelo roztrhalo. Frintová v závěru bezpečně kontrolovala třetí místo, čtvrtá Japonka Juko Takahašiová na ni ztratila deset vteřin.

Jan Čelůstka skončil v závodu mužů na 21. místě, zvítězil Jihoafričan Richard Murray.