Rubriky:

Ostatní

Kličko je troska, provokuje Fury. Také Ukrajinec vsadil na ostrá slova

27. dubna 2016 19:19 - Manchester

Zhruba dva a půl měsíce před odvetným zápasem o tituly v těžké váze se boxeři Tyson Fury a Vladimir Kličko utkali v Manchesteru, zatím ale jen slovně. Na tiskové konferenci v budoucím dějišti duelu (9. července) si vzájemně vyměnili několik invektiv. Vyžíval se v tom zejména britský obhájce mistrovských pásů organizací WBA, WBO, IBF a méně významné IBO.

 

Jason Cairnduff, Reuters

"Je to (Kličko) fyzická troska. Už před prvním zápasem si nadělal do kalhot," řekl Fury a pak se obrátil přímo k bývalému šampionovi, jehož v listopadu nečekaně porazil a připravil o tituly. "Měl jsi za dvanáct kol právě čtyři zásahy - a to jako superšampion. Porazím tě K.O., ukážu ti, že jsi jenom kus h...," vysmál se čtyřicetiletému Ukrajinci.

Kličko tradičně kontroval s klidnou tváří, ale rovněž si nebral servítky. K protiútoku využil někdejší Furyho prohlášení, kterými Brit pobouřil veřejnost. "Ten, kdo posílá ženy do kuchyně a homosexuály srovnává s pedofily, tomu můžu říct jen: Fuck off!" uvedl Kličko.

Právě před blížícím se utkáním o tituly v těžké fáze se na knižním trhu objevila autobiografie Bratři Kličkové vydávaná nakladatelstvím XYZ. Autor Leo G. Linder přináší první ucelený biografický portrét jak Vladimira, který se v Manchesteru utká s Furym, tak i jeho bratra Vitalije, rovněž bývalého boxera a v současnosti ukrajinského politika. Sledujte jejich dětství na socialistické Ukrajině i v Československu, kde prožili několik let, jejich kariéru v dobách tvrdých boxerských začátků i ve chvílích, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy.

Kličko prozradil, že si užívá roli vyzyvatele. "Je to něco, co jsem dlouho nezažil," řekl Kličko, jenž s Furym utrpěl první porážku po jedenácti letech. Britovo vítězství označil za šťastnou náhodu a soupeři slíbil, že ho v odvetě knokautuje. "To se mu nepovede. On není bojovník, je to jen uměle vytvořený boxer," řekl Fury.

Na tiskové konferenci se Brit také svlékl do půl těla, které evidentně vykazovalo známky nadváhy, a plácl se do břicha. "Jsem tlustý jako prase a nemám chuť boxovat. Ale přesto to bude stačit, abych tě porazil," řekl Fury a také osvětlil svůj vztah k boxu. "Nenávidím box, ale snáze než několika ranami se peníze vydělat nedají." V profesionálním ringu dosud takto vydělával ve 25 zápasech a všechny vyhrál. Jeho protějšek má bilanci 64 vítězství a čtyři porážky.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní