Rubriky:

Ostatní

V polovině zápasu o šachový trůn je stav nerozhodný

18. listopadu 2016 07:31 - New York
(Aktualizováno: 18. listopadu 2016 23:09)

Zápas o titul mistra světa v šachu dospěl v New Yorku do své poloviny a v dosavadních šesti partiích neměl ani jeden ze soupeřů příležitost slavit vítězství. Ve čtvrteční partii mistr světa Nor Magnus Carlsen s bílými figurami jen se štěstím unikl porážce, dnešní odveta, v níž první tah udělal ruský vyzývatel Sergej Karjakin, skončila bleskovou remízou.

 

Shannon Stapleton, Reuters

Carlsen ve čtvrtek změnil taktiku zahájení, ale ani italskou hrou Karjakina nepřekvapil. Naopak po chybě ve 41. tahu musel bránit remízu a zřejmě jen krátící se čas zabránil vyzývateli najít v koncovce vítězné řešení. Po pěti hodinách hry a 51 tazích došlo opět na dělbu bodů.

Dnes se uchazeči o šachový trůn vrátili ke španělské hře, ale divákům toho mnoho nenabídli. Carlsen se snažil být opět aktivnější i za cenu oběti pěšce, ale bílými hrající Karjakin směřoval utkání k rychlé remíze už po necelých dvou hodinách hry. S 32 tahy to byla dosud nejkratší partie zápasu.

Druhá polovina začne po dni volna v neděli a výhodu zahájení bude mít opět Karjakin. Pokud by remízový stav vydržel až do dvanácté partie, rozhodne o mistru světa tie-break se zkráceným časem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní