Rubriky:

Ostatní

Živě

Krpálek už pocítil nárůst váhy a obměňuje šatník. Bude hůř, ví

4. dubna 2017 13:04 - Praha

Pokračuje v nabírání svalové hmoty, vždyť první vrchol v nové kategorii v podobě mistrovství Evropy judistu Lukáše Krpálka čeká už koncem měsíce ve Varšavě. Zatím mu váha ukazuje 115 kilogramů.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Trochu se to hýbe. Samozřejmě bych se chtěl dostat na 120 až 125 kilo, ale to bude nějaký rok trvat,“ tuší olympijský vítěz v kategorii do 100 kilogramů. I zhruba patnáctikilový nárůst hmotnosti ale Krpálek pocítil. Třeba na svém šatníku. „Samozřejmě mi plno věcí není. A myslím, že bude hůř,“ usmívá se.

Po přestupu o kategorii výš zatím Krpálek otestoval své schopnosti proti nejtěžším judistům světa na turnaji v Düsseldorfu, kde skončil pátý. O víkendu zamíří do turecké Antalye na generálku před ME. „Tam bude asi o něco slabší konkurence než v Německu. Beru to jako rozeprání před Evropou,“ vysvětluje svěřenec Petra Laciny.

Syn skoro nebrečí

Původně zvažoval, že by se ve Varšavě představil jen v soutěži družstev, ale nyní počítá i s individuálním závodem.

„Potřebuju se prát na závodech, to je něco jiného než na trénincích. Nepojedu tam s tím, že chci za každou cenu medaili. Beru to jako přípravu a chci zvládnout co nejvíc zápasů,“ předsevzal si Krpálek, jemuž se daří vedle fyzicky i časově náročného tréninku trávit co nejvíc času se svým devítiměsíčním synem Antonínem.

 

Randori... #priprava #ME #judo #judokas #randori @lukaskrpalek

Příspěvek sdílený Eva Krpálková (@evakrpalkova),Dub 3, 2017 v 7:24 PDT

„Když jsem v Česku, mám trénink brzo ráno, třeba už v šest nebo v sedm, kdy malý ještě spí. Pak přijedu domů, kdy už jsou po snídani a celé dopoledne si spolu hrajeme,“ vypráví Krpálek. „A když jedu někam do zahraničí, samozřejmě se mi stýská a těším se domů. Tonda je zlatíčko, skoro nebrečí, když mu zrovna nerostou zuby jako poslední dva týdny,“ dodává.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.