Rubriky:

Ostatní

Živě

Napodobí Kličko svůj idol a bude boxovat do padesáti?

23. dubna 2017 10:42 - Praha

Konec profesionální kariéry v 41 letech? Podle manažera Bernda Boenteho může Vladimir Kličko boxovat ještě další roky. Například až do padesáti let? Hodně může napovědět zápas s Anthonym Joshuou, který je na programu 29. dubna. Na fotbalový stadión ve Wembley má přijít 90 tisíc fanoušků, kteří se těší na duel dvou těžkých vah.

 

Facebook

„Jestliže vám je jedenačtyřicet let, nemůžete očekávat, že někdo bude bojovat další deset let, ale on (Kličko) vždycky říkal, že jeden z jeho idolů je Bernard Hopkins. A víte, jak dlouho bojoval on," citoval manažera server skysports.com.

Američan odboxoval svůj 67. profesionální zápas loni, bylo mu 51 let a 337 dnů. „Nevím, jestli Vladimir bude boxovat i v padesáti, ale jednou věcí jsem si jistý, tento zápas není jeho poslední. Minulých pět, šest let nikdy nehovořil o tom, jak dlouho bude bojovat. Jde do toho, pak se rozhodne," doplnil Boente a jeho slova nepřímo potvrdil i samotný Kličko, který se bude chtít vrátit za pár dnů na samotný vrchol boxerské hierarchie.

„Necítím se na svůj věk, nejde jen o prázdná slova. I když mi je 41, stále se zlepšuju, to je pro mě vzrušující a zajímavé. Cítím se dobře, ptám se, proč jsem neměl takové znalosti před dvaceti lety, došel bych mnohem dál," dodal Kličko.

Česko má hokejového Jágra

Jedenačtyřicetiletý bijec devět a půl roku neprohrál. Až na podzim roku 2015 mu sebral všechny mistrovské pásy Tyson Fury. Sedmadvacetiletý Angličan Joshua ještě neodešel z ringu poražen. Jeden z těžké váhy padne 29. dubna.

Joshua má v profesionálním ringu za sebou 18 zápasů, všechny vyhrál, navíc stylem K.O. Mezi šestnácti provazy strávil 44 kol. Kličko podstoupil 68 soubojů a 64 jich vyhrál, 53 stylem K.O. V ringu strávil 358 kol.

Sportovní dlouhověkost se občas objeví jako anomálie, která vzbudí pozornost. Jedna z největších hokejových je i v Česku. Jaromír Jágr letos odehrál další sezónu v NHL, je mu pětačtyřicet let. Několikrát řekl, že když mu bude sloužit zdraví, chtěl by hrát až do padesáti.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.