Rubriky:

Tenis

Čeští tenisté jsou v DC nasazeni, ale mohou mít silného soupeře

10. dubna 2007 14:33 - LONDÝN

Čeští tenisté budou v losování pro zářijovou baráž o udržení ve Světové skupině Davisova poháru mezi nasazenými týmy, ale mohou narazit na silného soupeře.

 

DPA/EPA

Do nasazené osmičky se totiž nedostali Švýcaři, za které v baráži v posledních dvou letech nastoupila světová jednička Roger Federer, Srbové v čele s hvězdou posledních týdnů Novakem Djokovičem nebo Britové, za něž hraje jedenáctý hráč světa Andy Murray.

Z trojice silných potenciálních soupeřů by svěřenci nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila přitom jen se Švýcarskem hráli na domácí půdě, ve zbývajících případech by cestovali za soupeřem.

Středeční losování v Londýně může Čechům přisoudit i papírově slabší soupeře. Mezi nenasazenými jsou ještě Korea, Izrael, Japonsko, Peru a Brazílie.

Češi nemohou narazit na další členy nasazené osmičky, která byla vytvořena na základě aktuálního daviscupového žebříčku. Na rozdíl od letošního Fed Cupu se tak vyhnou Slovensku, hrát nebudou ani s Chorvatskem, Austrálií, Běloruskem, Chile, Rumunskem a Rakouskem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..