Vaidišová byla spokojenější než po prvním kole

LONDÝN

Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová byla po postupu do třetího kola Wimbledonu se svým čtvrtečním výkonem spokojena. Bylo patrné, že si věří i do dalšího duelu, v němž se střetne s Běloruskou Victorií Azarenkovou. Čtrnáctá nasazená Vaidišová na londýnské trávě porazila Australanku Nicole Prattovou hladce 6:3 a 6:2. Měla tak jednodušší roli než v prvním kole proti Italce Karin Knappové, kdy v úvodním setu odvracela dva setboly.

"Určitě jsem spokojenější než včera, hrála jsem lépe - a samozřejmě soupeřka mi dovolila hrát takovýmto způsobem. Myslím, že jsem celou dobu měla zápas pod kontrolou," řekla Vaidišová po zápase.

Výsledky dalších českých tenistů najdete ZDE:

Osmnáctileté české fedcupové reprezentantce se povedl vstup do zápasu a rychle se ujala vedení 5:0. Po bleskovém nástupu sice ztratila tři hry, ale úvodní set dotáhla k vítězství 6:3. Krátký nápor soupeřky byl podle Vaidišové souhrou okolností. "Začalo jí to padat, podržela si dvakrát servis, jednou jsem si hloupě prohrála servis já," komentovala tyto momenty.

S přibývajícími zápasy ve Wimbledonu cítí, že si zvyká na trávu a že se rozehrává. "Už cítím, že se lépe hýbu, padá mi servis a returny," vysvětlila.

Přesto je ráda, že ji v pátek zřejmě čeká volný den, určitě nebude hrát ve dvouhrách. Není to kvůli fyzické únavě, ale spíše kvůli nutnému napětí před zápasy. Vaidišová měla původně na programu zápas už v úterý, kdy se kvůli dešti na kurt vůbec nedostala, a znovu ve středu, kdy s hodinovou dešťovou pauzou odehrála zápas s Knappovou.

4 : 6, 6 : 3, 0 : 0 Andrejevová - Nosková 4 : 6, 6 : 3, 0 : 0 probíhá Živě
20240426T11 : 00:00+0200