Rubriky:

Tenis

Domácí favorit Murray ve Wimbledonu pomýšlí na finále

29. června 2008 16:57 - LONDÝN

Britský tenista Andy Murray zatím nikdy nepostoupil do čtvrtfinále grandslamu, ale ve Wimbledonu má nemalý cíl. Domácí naděje na první titul v mužské dvouhře od úspěchu Freda Perryho v roce 1936 se dívá až k finále.

"Opravdu nemyslím na postup do čtvrtfinále. Více mě zajímá dostat se do finále," prohlásil jednadvacetiletý Skot, který se v pondělí utká v osmifinále s Francouzem Richardem Gasquetem.

Ten loni ve Wimbledonu prohrál až v semifinále s pozdějším vítězem Rogerem Federerem ze Švýcarska, ale v této sezóně se mu zatím příliš nedaří. Jedenáctý hráč světa Murray se snaží zabránit tomu, aby soupeře podcenil. "Zdá se, že v posledních týdnech hraje mnohem lépe. Je to velmi talentovaný tenista. Budu se muset zlepšit, jestli chci vyhrát," řekl Murray, jenž zatím s Gasquetem prohrál obě vzájemná utkání.

Desátý hráč světa, který kvůli zranění kolena přišel o Roland Garros, na cestě mezi posledních šestnáct porazil dva krajany a se svými výkony na londýnské trávě je poměrně spokojený. "Není to můj nejlepší tenis, ale určitě docela dobrý tenis. Bojuju, dobře podávám. Na tomto turnaji je možné všechno," poznamenal Gasquet.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..