Rubriky:

Tenis

Z bývalé tenistky Heninové bude televizní hvězda

20. března 2009 14:06 - PRAHA

Justine Heninová, bývalá tenisová světová jednička, se rozhodně po ukončení své bohaté kariéry nenudí. Nejdříve si šestadvacetiletá tenistka zahraje v populárním francouzském seriálu Plus belle la vie a poté bude účinkovat v televizní reality show "12 travaux de..." (Dvanáct zaměstnání). Mimo to se držitelka sedmi grandslamů věnuje také charitě.

Loni v květnu Justine Heninová náhle ukončila profesionální kariéru. Nyní je o držitelce sedmi grandslamových titulů opět slyšet. Ne ale v souvislosti s tenisem. Šestadvacetiletá Belgičanka si totiž zahraje v populárním francouzském televizním seriálu Plus belle la vie. "Justine patří k fanouškům tohoto seriálu. Bude hrát v epizodě, která se bude zanedlouho natáčet v Marseille," uvedla producentka seriálu Angele Zimerová v belgickém tisku.

Chvíli po natáčení se čtyřnásobná vítězka French Open představí také v televizní reality show "12 travaux de..." (Dvanáct zaměstnání). V pořadu by si tak Heninová měla vyzkoušet trénink s fotbalisty Anderlechtu Brusel, účast na módní přehlídce, vaření pro hosty. A nejspíš i zazpívá. "Tenis jí příliš nechybí, ale publikum ano. Díky televizi ho nachází. Svět médií ji fascinuje," řekl o Heninové pracovník belgické veřejnoprávní televize RTBF.

Mimoto se bývalá  tenistka věnuje také charitě. V lednu jako velvyslankyně UNICEF navštívila Demokratickou republiku Kongo. Nedaleko města Goma navštívila uprchlický tábor, kde se setkala s ženami a dětmi, které musely kvůli bojům opustit své domovy. Nyní se Heninová ve svém programu zaměřuje na děti trpící rakovinou nebo jinými závažnými onemocněními.

vef, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..