Rubriky:

Tenis

Benešová otočila zápas na neoblíbené trávě

23. června 2009 17:38 - LONDÝN

I když česká tenisová jednička Iveta Benešová nerada hraje na trávě, podařilo se jí v úterý ve Wimbledonu přehrát domácí Katie O'Brienovou. Svedla s ní třísetovou bitvu, kterou otočila agresivnější hrou, a zvítězila 6:2, 5:7 a 6:4.

"Ona hraje dobře, pro ní je to nejlepší povrch. Pro mě zase nejhorší. Mám radost. Super," radovala se Benešová. "Ona ve druhém setu do toho hodně šla a já na to nebyla připravená. Zjistila jsem, že musím být agresivnější. Musím do toho chodit, tady je to často na jednu dvě rány a je po výměně. Abych se snažila hráčku vyšachovat, trošku si s tím hrát..., to tady moc nejde. Takže to tak pálím," popsala svou taktiku Benešová.

"Ale mám radost, že jsem to dokázala vybojovat. Pořád to bude pro mě nejhorší a nejtěžší povrch. Jedním kolem se to asi ještě nezmění," dodala. Je přesvědčená, že na trávě se do značné míry stírají nedostatky. "Když má soupeřka nějakou slabinu, hůř běhá, něco ji vadí, tak se to ztrácí. Když se člověk snaží měnit rytmus hry, tak tě soupeřka okamžitě žene. Je to prostě takový tupý," dodala Benešová.

Wimbledonské tradice má ale ráda a ocenila v souboji s domácí hráčkou i diváky. "Byli super, tleskali ne při chybách, ale když O'Brienová bod uhrála. Byli féroví."

Ve druhém kole narazí Benešová na šestou nasazenou Jelenu Jankovičovou. Benešová Srbku porazila před čtyřmi lety v Tokiu a prohrála s ní v roce 2007 v Charlestonu. "Je to tak dávno, že už si to nepamatuju," řekla o dosavadních vzájemných zápasech. Tentokrát se neodváží výsledek předpovědět. "Uvidíme. Těžko říct. Já nedokážu zápasy na trávě vůbec odhadnout," prohlásila.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..