Rubriky:

Tenis

Prostitutky ve Švédsku si kupoval Gulbis, o druhém hříšníkovi se spekuluje

22. října 2009 10:41 - PRAHA

Aféra dvou tenistů, kteří si ve Švédsku chtěli koupit prostitutky, se pomalu vyjasňuje. Prvním hříšníkem je Ernests Gulbis z Lotyšska. O druhém se zatím spekuluje. Údajně by jím mohl být buď Argentinec Juan Monaco, nebo Španěl Feliaciano Lopez.

 

Koji Sasahara, ČTK/AP

Poněkud netradičně se provalilo, kdo je jedním z hříšných tenistů, kteří si ve Stockholmu kupovali prostitutky. Švédský tenista Joachim Johansson to prozradil na svém blogu. "Monaco zjistil, že ho argentinská média spojují s touto aférou, zatímco Gulbis se už přiznal," napsal Johansson. Poté ale text pozměnil a prohlásil, že Monaka by toto nařčení mohlo ovlivnit. A to by on sám uvítal, neboť se s ním má v dalším kole turnaje utkat. A opravdu, Švéd nakonec argentinského tenistu porazil dvakrát 6:4.

Podle švédské policie byli v neděli zadrženi dva hráči poté, co vstoupili do hotelu v doprovodu prostitutek. O které tenisty ale šlo, nechtěli vyšetřovatelé sdělit. Pouze oznámili, že obviněnými jsou cizinci. Šéf vyšetřování Jonas Trolle tehdy řekl agentuře AP, že prokurátor případu vydal tzv. úhrnný trest, který umožňuje obviněnému z menšího deliktu vyhnout se soudu tím, že podepíše doznání. Tenisté také dostali pokutu, jeden z nich měl údajně zaplatit 2 500 švédských korun, v přepočtu přibližně 6 270 Kč.

Jednadvacetiletý Ernests Gulbis z Lotyšska podle kanadského serveru The Globe and Mail strávil po zatčení noc ve vězení. A s jeho psychikou to otřáslo. Talentovaný hráč pak ve středu vypadl na turnaji ve Stockoholmu hned v prvním kole se Španělem Felicianem Lopezem. A po zápase odmítal jakékoliv rozhovory. V současnosti je Gulbis ve světovém žebříčku na třiadevadesátém místě.

Kdo byl druhým hříšníkem, zatím není jasné. Argentinský tisk spekuluje o svém hráči Juanu Monakovi. Avšak údajně mohlo jít také o přemožitele Gulbise, osmadvacetiletého Lopeze.

Švédský zákon od roku 1999 zakazuje nákup sexuálních služeb a trestá ty, kteří za sex platí a ne toho, kdo služby nabízí.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..