Rubriky:

Tenis

Za útok zaplatil Dryml pádem

28. září 2003 19:04 - PARDUBICE

Na startu zaspal. Z takřka beznadějné pozice se však Aleš Dryml ve finále Zlaté přilby hrabal k lepším pozicím. Bojoval o třetí místo, v předposledním ze šesti kol rozhodují jízdy v zatáčce před cílem upadl.

 

ČTK/Michal Doležal

"Chytil jsem malou dírku, nečekal jsem ji tam," vysvětloval karambol Dryml. Odnesl ho jen roztrženou plochodrážní kombinézou. A dočkal se potlesku, když bylo po všem.

Byl českým hrdinou závodu, v němž se ve svých třiadvaceti poprvé dostal do semifinále a hned se úspěšně bil také o účast mezi elitou. "Ve finále jsem se mohl usadit na čtvrtém místě, ale mrzelo by mě, kdybych to nezkusil," přemítal. Poděkoval i bratru Lukášovi, který v depu stále ještě o berlích vypomáhal v rámci rodinného týmu. "Měl jsem jeho motorku, na které mu to šlo v Grand Prix. Jela výborně, nějakou takovou bych také potřeboval," usmíval se Aleš.

Na rozdíl od mladšího sourozence už má jistotu startu v GP, Lukáš musí doufat, že mu bude přidělena divoká karta, protože boj o desáté místo znamenající účast v příštím ročníku už vzdal. Stále se ještě dává dohromady po zlomenině nohy. "Snad tam ale budeme oba," doufal Aleš a chystal se stejně jako někteří další jezdci na večerní či dnešní dopolední odjezd do Británie, kde ho čekají klíčové ligové bitvy. Šanci uspět v dnešní odvetě na pražské Markétě tak mají další čeští jezdci.

Václav Procházka

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..