Rubriky:

Tenis

Berdych: Skutečné přátele mám mimo tenis, výjimkou je Lucka

2. června 2010 12:06 - PAŘÍŽ

Hvězda tenisty Tomáše Berdycha vystoupala postupem do semifinále Roland Garros do závratných výšek. Talentovaného hráče, jehož přítelkyní je tenistka Lucie Šafářová, potěšil velký zájem o jeho úspěchy, ale netouží být středem pozornosti. "Nemusím být extra populární. Abych řekl pravdu, nestarám se o to," řekl čtyřiadvacetiletý Berdych v profilu na webu French Open.

V Česku je jeho fotka se zaťatou pěstí dominantním snímkem ve všech denících a na internetu se diskutuje o jeho šancích na finále. "Je to senzační. Je to ocenění práce a obětování se za ta léta, ale zároveň se po tom nepídím. Chci zůstat sám sebou, přirozený. Pokud mě tak mají lidi rádi, tak je to výborné, pokud ne, ..." uvedl Berdych.

Návrat do světové desítky?

Díky premiérovému postupu do semifinále grandslamu by se měl v žebříčku dvouhry ATP posunout ze 17. na 13. místo světa. Pokud porazí v pátek Švéda Robina Söderlinga a zahraje si v nedělní finále o Pohár mušketýrů, pak naplní svůj dlouhodobý cíl v podobě návratu do elitní desítky.

Podle internetové stránky Roland Garros poutá Berdych pozornost svým tenisem - skvělým podáním a tvrdými údery. Autor doplnil, že je zároveň vysokým fešákem s jasně modrýma očima. "Fanoušci ho obdivují, ale jsou i tací, a není jich málo, kteří ne," připomněl ale ve svém textu Eric Frosio i tenistovy spory se soupeři v minulých letech.

Berdych odehrál vypjaté střetnutí s Fabricem Santorem v roce 2006 ve Wimbledonu, po kterém mu Francouz odmítl podat ruku. Slovní přestřelka se odehrála i v utkání s Michaelem Llodrou na Roland Garros 2008 a konflikt měl i s Rafaelem Nadalem v Madridu 2006.

Incidenty ho ze spaní nebudí 

Incidenty Berdycha ale ze spaní nebudí. "Neznám důvody těch nedorozumění," krčil Berdych rameny. "Všichni jsme soupeři, nedělám si na okruhu přátele. Většinou jsme na turnajích spolu s českými hráči, ale opravdové přátele mám doma. Mimo tenis," řekl Berdych.

Přítelkyni ale má z tenisového prostředí. Šafářová je aktuálně nejlepší českou hráčkou. Oba si vyhovují, i když se často nevidí. "Lucie ví, co tahle práce obnáší. Rozumíme si," dodal Berdych.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..