Clijstersová uhájila tenisový trůn

FILDERSTADT

Kim Clijstersová vyhrála turnaj v německém Filderstadtu a uhájila tím první pozici v žebříčku WTA. Belgické finále s Justine Heninovou-Hardenneovou vyhrála za dvě hodiny deset minut ve třech setech 5:7, 6:4 a 6:2. Kdyby prohrála, Heninová by ji žebříčku tenistek předstihla. Martina Navrátilová spolu s Blackovou ze Zimbabwe prohrála finále čtyřhry.

Jedenadvacetiletá Heninová v první sadě porazila svou o rok mladší soupeřku 7:5, ale Clijstersová otočila vývoj utkání a zvítězila v dalších setech 6:4 a 6:2. Clijstersová tak vyhrála letos už sedmý turnaj. Celkově to byl již sedmnáctý triumf.

Martina Navrátilová ve Filderstadtu na 173. titul ve čtyřhře nedosáhla. Česká rodačka, která na turnaji vytvořila první nasazenou dvojici s Carou Blackovou ze Zimbabwe, neuspěla až v dnešním finále. Z vítězství 6:2, 6:4 se radovaly turnajové dvojky, Američanka Lisa Raymondová s Rennae Stubbsovou z Austrálie.

Turnaj byl dotován částkou 650 000 dolarů.

Federer vyhrál ve Vídni

Švýcarský tenista Roger Federer porazil ve finále turnaje ve Vídni s přehledem Carlose Moyu ze Španělska a poprvé v kariéře tak dokázal obhájit titul na podniku ATP. Nejvýše nasazený wimbledonský šampion zvítězil třikrát 6:3 a zajistil si šestou trofej v sezóně. Z turnaje si Federer odváží i vítězství ve čtyřhře. Tu vybojoval s krajanem Yvesem Allegrem, když ve finále zdolali první nasazený pár Mahéš Bhúpathí, Max Mirnyj ve dvou vyrovnaných setech 7:6 a 7:5.

Dvaadvacetiletý Federer, který vloni ve finále porazil Jiřího Nováka, měl dnešní duel od počátku pevně v rukou a vítěze French Open z roku 1998 nepustil do vážnějšího tlaku. Po hladké výhře si Federer vylepšil vzájemnou bilanci s Moyou na 3:0.

Španělská tenistka Virginia Ruanová-Pascualová vyhrála turnaj v Taškentu. Ve finálovém utkání v uzbecké metropoli čtvrtá nasazená hráčka přehrála trojku Saori Obataovou z Japonska ve dvou setech, přičemž ten druhý ve zkrácené hře 7:2.

Španělka si za své třetí turnajové vítězství v kariéře vysloužila 22 000 z celkové dotace 140 000 dolarů.

Schüttler opět vyhrál

Na druhém turnaji za sebou nenašel tenista Rainer Schüttler přemožitele a po vítězství v Tokiu triumfoval na okruhu ATP také v Lyonu. Sedmadvacetiletý Němec si v dnešním finále poradil s domácím Francouzem Arnaudem Clémentem 7:5 a 6:3.

Schüttler tak korunoval úspěšný týden v Lyonu, kde si zajistil účast na prestižním Turnaji mistrů. Vedle titulu mu patří prémie 113 000 eur

FILDERSTADT (650 000 dolarů)
Dvouhra - finále:
Clijstersová (1-Belg.) - Heninová-Hardenneová (2-Belg.) 5:7, 6:4, 6:2
Čtyřhra - finále:
Raymondová, Stubbsová (2-USA/Austr.) - Blacková, Navrátilová (1-Zim./USA) 6:2, 6:4