Rubriky:

Tenis

Proti Slovenkám nastoupí Kvitová se Šafářovou. Pála překvapení nechyschtá

3. února 2011 16:36 - BRATISLAVA

Bez překvapivého tahu se očekávají nominace do dvouher na česko-slovenský souboj prvního kola Fed Cupu tenistek. Český kapitán Petr Pála se bude v Bratislavě spoléhat na světovou osmnáctku Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou, domácí pošlou na kurt nejspíš Danielu Hantuchovou a Dominiku Cibulkovou.

 

Yuriko Nakao, Reuters

"Myslím, že nominaci nahlásím, jak si myslíte," řekl Pála v rozhovoru s ČTK na otázku, zda nasadí do dvouher očekávaná jména. Znamená to tedy, že sobotní dvouhry budou skutečně hrát Kvitová a Šafářová? "Určitě," ujistil kapitán.

Pála neočekával nenadálý tah ani od svého protějšku Matěje Liptáka. Slovenský lodivod by měl do dvouher poslat osvědčenou dvojici Cibulková, Hantuchová. "Překvapilo by mě moc, kdyby to bylo jinak, a nečekám to," řekl Pála.

Pořadí zápasů kapitán neřeší

Češky trénují v Národním tenisovém centru od pondělí a kapitán si výkony všech pochvaloval. Potěšila ho i stoupající forma Šafářové. "Lucce se daří, každým dnem hraje lépe a doufám, že to bude gradovat o víkendu," podotkl Pála.

Do slovenské metropole přijela na sparing pomoci šestnáctiletá juniorka Tereza Smitková. "Protože hraje pravou rukou a má dobrý pohyb. Je pro nás přínosem," řekl Pála.

Páteční los se uskuteční v 11:00 a určí jen pořadí zápasů. Českému kapitánovi bylo jedno, jestli v sobotu začne Kvitová proti Hantuchové, nebo Šafářová proti Cibulkové. "Já bych si přál začít bodem a je jedno, která holka bod přinese," uvedl Pála, který má na čtyřhru připravenou dvojici Květa Peschkeová, Barbora Záhlavová-Strýcová.

Záaps se bude hrát před vyprodaným čtyřtisícovým hledištěm, z Česka by mělo přijet 500 až 600 fanoušků. Předešlé tři vzájemné zápasy vždy vyhrály Češky.i

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..