Rubriky:

Tenis

Vládkyně Serena jde znovu dobývat trůn

9. června 2011 11:33 - PRAHA

Třeste se! Tenisová královna se vrací ze zdravotní dovolené. Bývalá světová jednička Serena Williamsová si na příští týden naplánovala comeback po takřka roční pauze způsobené závažnými potížemi. Loňská sezóna jí přitom začala náramně. Američanka vyhrála Australian Open, v červenci triumfovala i na wimbledonské trávě.

 

Rick Rycroft, ČTK/AP

V tu chvíli netušila, že začíná nejčernější období její kariéry. Nejdřív pořezaná noha při nehodě v mnichovské restauraci, dvě operace a několikaměsíční pauza. Začátkem března pak oznámila, že má plicní embolii a bála se, že bude muset ukončit kariéru.„Probrečela jsem celé týdny,“ svěřila se 29letá hráčka.

Krevní sraženina putující tělem mohla dokonce ohrozit její život. Léčení bude trvat minimálně půl roku, upozornili Serenu lékaři. Neuplynuly ani čtyři měsíce a vladařka je zpět. „Moje modlitby byly vyslyšeny,“ zajásala Williamsová.

Ve Wimbledonu obhajuje 2000 bodů

Není divu, že si k návratu vybrala turnaj v Eastbourne, který je generálkou na Wimbledon. Pokud by chyběla i tam, přišla by o zbylých 2000 bodů, které ještě v ratingu WTA má. Na stejném turnaji se vrátí do hry i její o dva roky starší sestra Venus, jež pauzírovala od lednového Melbourne. „Vzájemně si dodáváme sílu,“ ujistila Serena.

Pouze dvakrát od roku 2000 zvedala nad hlavu wimbledonský pohár jiná hráčka než některá ze sesterského dua. Letos budou společně útočit už na celkem desátý titul z dvouhry!

Nad zprávou o návratu Williamsové však zrovna neskáčou nadšením hráčky, které v době její nepřítomnosti sváděly boj o pozici nové vládkyně. Hlavně Caroline Wozniacká se musí připravit na chvíli, až o ní Američanka prohlásí: „Jednička a nemá grandslam? Já jich získala třináct…“ Zažily to Jankovičová i Safinová a dokud 20letá Dánka nevyhraje turnaj velké čtyřky, dočká se od Williamsové jen přehlížení. Pořád je to totiž šéfka, i když ve světovém žebříčku momentálně až pětadvacátá.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..