Rubriky:

Tenis

Zemětřesení zastavilo tenisový turnaj WTA. V New Havenu se nehraje

23. srpna 2011 21:38 - NEW HAVEN

Kvůli zemětřesení, které v úterý kolem 20:00 SELČ postihlo východní pobřeží Spojených států amerických, byl zhruba na dvě hodiny přerušen program na tenisovém turnaji v New Havenu. Na kurtu v té době byly i Češky Klára Zakopalová a Vladimíra Uhlířová.

 

ČTK/AP

Kampusem univerzity Yale v Connecticutu, kde se turnaj WTA hraje, otřáslo zemětřesení natolik, že se začal chvět stadión a pohybovaly se lahve s vodou. Podle agentury AP byly cítit tři vlny otřesů, hra byla zastavena a celý komplex byl evakuován.

Během dvou hodin hasiči zkontrolovali stadion, zda nedošlo k jeho poškození. Poté se mohli diváci vrátit do hlediště a pokračovalo se v programu.

Jedním z přerušených zápasů bylo i utkání prvního kola čtyřhry mezi jihoafricko-českou dvojicí Natalie Grandinová, Uhlířová a německo-českým párem Kristina Barroisová, Zakopalová.

Kvůli zemětřesení o síle 5,8 stupně na Richterově škále byly například evakuovány části Bílého domu, Pentagonu, Kapitolu i některé další důležité budovy ve Washingtonu a New Yorku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..