Úvod semifinále DC ve Španělsku se nedohrál pro tmu

První den semifinále Davisova poháru mezi Španělskem a Francií zůstal nedohrán. Prozatím vyhrávají hostující tenisté, když Paul-Henri Mathieu vyhrál úvodní dvouhru nad Carlosem Moyou. Juan Carlos Ferrero ve druhé dvouhře s Fabricem Santorem vedl 2:1 na sety, za stavu 3:3 ve čtvrté sadě však byl zápas přerušen pro tmu.

Francouzští tenisté vstoupili lépe do semifinále Davisova poháru, když v úvodní dvouhře Paul-Henri Mathieu porazil šestého tenistu světa Carlose Moyu a vybojoval pro Francii první bod.

Mathieu, 77. hráč světového žebříčku, sice po vítězném prvním setu další dvě sady prohrál, ve čtvrtém dějství však zabojoval a vynutil si pátý set. Dvaadvacetiletý Francouz jej vyhrál 6:3 a po čtyřech hodinách a jednatřiceti minutách se mohl radovat z nečekaného bodu pro svůj tým.

V americkém Charlestonu do boje o finále Davisova poháru lépe vstoupili domácí tenisté. Druhý hráč světového žebříčku Andy Roddick v úvodní dvouhře potvrdil roli favorita a Vladimira Volčkova z Běloruska porazil hladce ve třech setech.

Dvaadvacetiletému Američanovi k vítězství pomohl i drtivý servis. V prvním setu při vlastním podání ztratil jediný míč a v poslední hře zápasu vyslal servis rychlostí 249,4 kilometru za hodinu, čímž o 3,2 kilometru překonal vlastní rekord z červnového turnaje v londýnském Queen's Clubu.

Druhý bod může Američanům zajistit Mardy Fish, který se utká s Maxem Mirným.

DAVISŮV POHÁR - semifinále:
ALICANTE: Španělsko - Francie 0:1
Moya - Mathieu 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 3:6; Ferrero - Santoro 6:3, 6:1, 1:6, 3:3 přerušeno pro tmu.
CHARLESTON: USA - Bělorusko 1:0
Roddick - Volčkov 6:1, 6:4, 6:4.

4 : 6, 2 : 1 Andrejevová - Nosková 4 : 6, 2 : 1 probíhá Živě
20240426T11 : 00:00+0200