Rubriky:

Tenis

Do boje o Davisův pohár povede USA Roddick

12. listopadu 2004 16:20 - PRAHA

Andy Roddick bude hlavním lídrem tenistů USA ve finále Davisova poháru proti Španělsku. Spolu s ním jmenoval nehrající kouč Patrick McEnroe pro dvouhru ještě Mardyho Fishe, čtyřhru sehrají osvědčená dvojčata Bob a Mike Bryanovi. Finále Davisova poháru se bude hrát 3. - 5. prosince v Seville a hracím povrchem bude antuka.

 

ČTK

"Naši hráči už mají antuku v krvi, i když přiznáváme, že to není náš nejoblíbenější povrch," řekl McEnroe k výběru antuky, na které se Španělé cítí jako doma. "Rozhodující spíše bude to, kdo bude v době finále v nejlepší fyzické formě," zauvažoval kouč.

Jeho svěřence opravdu pomalá antuka zase tolik neděsí. Vždyť bratři Bryanovi mají titul ze čtyřhry na French Open 2003 a Roddickovi se letos v dubnu vydařil antukový turnaj v Houstonu, kde vypadl až ve finále. Antuku ale evidentně nemá rád Fish, ten letos startoval na tomto povrchu právě jen v Houstonu a vypadl  už v prvním kole.

Američané pro finále vsadili na stejnou sestavu, která v záříjovém semifinále rozprášila Bělorusko 4:0 na zápasy. "Máme kvalitní hráče, kteří jsou lační po úspěchu. Každý z nich je pro vítězství ochoten bojovat do konce svých sil," vysvětlil výběr McEnroe.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..