Davenportová skončila na Turnaji mistryň

Američanka Lindsay Davenportová může přijít o pozici vedoucí ženy světových tenisových tabulek. Na Turnaji mistryň v Los Angeles sice Američanka porazila krajanku Serenu Williamsovou, ale díky lepšímu poměru setů postoupila do semifinále Williamsová. Z první příčky v Červené skupině jde dál do dalších bojů Ruska Anastasia Myskinová po výhře nad krajankou Jelenou Dementěvovou.

Davenportová má na čele žebříčku WTA náskok 351 bodů před Francouzkou Amélií Mauresmovou. Ta zatím prochází turnajem bez zaváhání a pokud Turnaj mistryň vyhraje, vystřídá Američanku na čele žebříčku.

V klíčovém souboji Červené skupiny vyhrála Serena Williamsová první sadu, čímž získala jistotu postupu do dalších bojů. Zbývající dva sety ale pro sebe získala světová jednička Davenportová. V letošní sezóně se jí na sestry Williamsovy mimořádně daří. Vyhrála všech pět vzájemných zápasů.

Mauresmová má šanci

Černou skupinou prochází jako nůž máslem Francouzka Amélie Mauresmová. V závěrečném měření skupiny mezi dvěma do té doby neporaženými hráčkami Mauresmová nedala Rusce Šarapovové šanci a vyhrála ve dvou setech. "Byla jsem trochu unavená ze zápasu předchozí den. Neměla jsem dost času na regeneraci," říkala po utkání ruská hráčka. "Zápas mi připomínal trénink. Amélie je zkušená tenistka a moc dobře ví, kdy ve správný čas zapnout," dodala.

V dnešním semifinále se suverénní Mauresmovou pokusí zastavit Serena Williamsová, v ruském duelu se utkají Anastasia Myskinová s wimbledonskou vítězkou Marií Šarapovovou.

Červená skupina:
Davenportová (1-USA) - S. Williamsová (7-USA) 3:6, 7:5, 6:1, Myskinová (3-Rus.) - Dementěvová (5-Rus.) 6:3, 6:3.