Rubriky:

Tenis

MS florbal 2018

Živě

Hewitt chce na Australian Open rychlejší povrch

31. prosince 2004 18:09 - MELBOURNE

Australský tenista Lleyton Hewitt není spokojen s povrchem na kurtech, na nichž se v polovině ledna rozehraje úvodní grandslamový turnaj sezóny. Bývalý první hráč světa tvrdí, že pomalý povrch ničí šance domácích hráčů na úspěch na Australian Open. Hewitt sám v Melbourne Parku nikdy nepřešel přes čtvrté kolo.

 

internet

"Vím, že na US Open chodí za Roddickem a Agassim a ptají se jich, jaký typ povrchu by tam chtěli mít a jak rychlý," řekl Hewitt, jenž v roce 2001 vyhrál US Open a o rok později přidal titul ve Wimbledonu. "Tady rozhodují zástupci Australian Open, jaký bude kurt," dodal tenista, jenž minulou sezonu ukončil na třetím místě světového žebříčku.

Hewitt se chce stát prvním Australanem, který vyhraje domácí grandslam od roku 1976, kdy triumfoval Mark Edmondson. Za posledních pět let se ale povrch kurtů v Melbourne neustále zpomaluje, což jeho hře příliš nevyhovuje.

Žádný mimořádný tlak na svou osobu nepociťuje. "V posledních pěti letech stejně byla většina pozornosti soustředěna na Marka Philippoussise a na mne. Před domácím publikem je vždy velký tlak," řekl smířeně.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..