Rubriky:

Tenis

Vendeta za Palermo se daří. V neděli ve dvanáct chci přidat třetí bod, ujistila Kvitová

19. dubna 2014 18:12 - Ostrava

Prásk, prásk, žádné zdržování. Odveta za loňskou porážku v Palermu se daří. Po Lucii Šafářové ovládla kurt i Petra Kvitová, která v duelu s Camilou Giorgiovou ani jednou neztratila servis a vyhrála 6:4, 6:2. "Teď jen udržet koncentraci," usmívala se šestá tenistka světa. Dveře do finále Fed Cupu už se pomalu otevírají.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Ostrý zápas jste si zahrála po třech týdnech, jaký byl?

Ani mi moc netrvalo se do toho dostat. V Prostějově jsem v týdnu hrála s klukama i na body. Ale hlavně jsem se moc těšila, trénování už bylo dost. Možná mi trošku trvalo, než jsem začala líp returnovat její servis. Hlavně ten druhý by měla spousta hráček jako první. Moc to netočila, hrála rychle. Ale můj servis byl taky dobrý. Měla jsem jen dvě dvojchyby, to je super.

Překvapila vás něčím Giorgiová?

Myslela jsem, že bude od základní čáry do toho hodně pálit. Pořád jsem ustupovala automaticky dozadu, to jsem asi nemusela, ale jinak jsem to docela zvládla. Taktikou bylo vrátit co nejvíc míčů a viděli jsme, že ona třeba už čtvrtý míč nevydržela a zkazila. Ale já jí rozumím. Někdy to mám podobné.

Před zápasem jste tvrdila, že budete ohledně soupeřky potřebovat 'nalejvárnu'. Hodila se?

Volali jsme si s koučem Davidem Kotyzou. Měl výborné postřehy třeba kolem jejího forhendu. Nevěděla jsem, co od ní čekat, ale věděla jsem, že má formu, takže to bude boj. I když asi byla nervózní. V prvním gamu dala tři dvojchyby... To mě i trošku uklidnilo, zvlášť když jsem si hned podržela servis. Levácké podání platí na každého.

Vedení 2:0 na zápasy je mimořádně nadějné. Dá se ztratit?

No to nesmíme pustit. V Ostravě jsme ještě neprohrály a to chceme dodržet. Zítra ve dvanáct chci přidat třetí bod. Ale Italky se určitě nebudou vzdávat. Když tak máme na ten třetí bod tři šance.

V průběhu zápasu vypadl proud, zaskočilo vás to?

Bylo to zvláštní, to se mi stalo poprvé, že se zápas v hale přerušil z takového důvodu. Šla jsem do šatny a všechno bylo v pohodě. Pak jsem servírovala s novými míči a bylo důležité to potvrdit.

Nastoupí podle vás v neděli proti vám Erraniová, které zápas se Šafářovou nevyšel?

Záleží na jejich kapitánovi, jestli si dovolí nenasadit první hráčku týmu. Je to dost těžké rozhodnutí. Se Sarou mám bilanci 6:0, tak nevím, jestli se mnou bude chtít hrát. Spíš bych počítala s Vinciovou.

bum , Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..